Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Atrakcyjny pozna Panią... - spektakl dla dorosłych

SPEKTAKL DLA DOROSŁYCH

 

ATRAKCYJNY POZNA PANIĄ...

 

czwartek/23 listopada 2017 / godz.17.00 i 20:00

bilety : od 50 zł --->  dostępne na stronie http://www.teatrrebacz.kupbilecik.pl​ 

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń “stara panna” czy “stary kawaler”. Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie “samotnych z wyboru”.

“Atrakcyjny pozna panią” nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską,  historią o Stasiu – starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy  anons i  kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda  Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty. 

W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh – Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan “do szklanki” . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka – młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce.  Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama…

I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

OBSADA: Adriana Kalska, Aleksandra Nieśpielak, Elżbieta JarosikSylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski, Lech Dyblik

Reżyseria: Marek Rębacz

Produkcja: Marek Rębacz

Sztuka powstała w 2000 roku, była prawdziwym hitem teatru komediowego, stając się pierwowzorem filmu pod tym samym tytułem.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową