Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Dokument w kinie: bezpłatna projekcja 2 filmów dokumentalnych

Dokument w kinie: bezpłatna projekcja 2 filmów dokumentalnych

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na bezpłatny pokaz  znakomitych filmów dokumentalnych do CKWZ  13 listopada 2015 roku o godzinie 17 i 18. Zaproszenia można odbierać w Dziale Programowym, a także  dokonać rezerwacji dla grup. 

( Prosimy o rozesłanie informacji do innych osób i innych instytucji o naszym wydarzeniu)

Proponowane przez nas tytuły to: 

1) "Kanthari, u źródeł zmian"- film zostanie wyświetlony z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu "Wykluczeni z kultury 2015". Projekcje poprzedzi spotkanie z producentem filmu Tomaszem Kozakiewiczem. 

2)"Powiedz wiośnie by nie przychodziła w tym roku"

To pokaz światowej klasy filmów dokumentalnych uhonorowanych nagrodami na festiwalach takich jak: Sundance Film Festival (USA), Leipzig Film Festival (Niemcy), czy Panafrican Film Festival. Filmy przedstawiają rzeczywistość, życie codzienne i sytuację społeczną w krajach rozwijających się tzw. krajach Globalnego Południa, a także pomoc niesioną tym społeczeństwom. Pokaz kina globalnego rozwoju ma pomóc zrozumieć polskim widzom sytuację w krajach ubogich, uwrażliwić ich na potrzeby mieszkańców tych krajów, zwiększyć świadomość i pokazać jak sprawy światowe wpływają na życie codzienne ludzi. Dokumenty te odpowiadają na potrzeby nowoczesnych Polaków, w szczególności młodych ludzi i studentów zainteresowanych szeroko pojętą tematyką społeczną, sprawami międzynarodowymi i problematyką globalną.

Centrum Kultury Wrocław Zachód proponuje  22 listopada 2 pełnometrażowe filmy dokumentalne.

Informacje o filmach:

Tytuł polski: Kanthari, u źródeł zmian

Tytuł angielski: Kanthari, Change from Within

Rok produkcji: 2015

Czas trwania filmu: 52 min

Reżyser:  Marijn Poels

Kraj produkcji: Kenia/Uganda/Indie/Chiny

Opis filmu: 

Film dokumentalny o nominowanej do Pokojowej Nagrody Nobla, niewidomej Sabriye Tenberken, jej partnerze i ich podróży przez Kenię i Ugandę, w ślad za absolwentami  kursu dla liderów przemian społecznych – osób które przekształciły swoje dramaty życiowe w innowacyjne metody aktywizacji środowisk społecznie wykluczonych. Surowy, obserwacyjny styl kinematografii. Historie osób o wielkiej sile woli, pochodzących z grup na rzecz, których działają. Film przedstawia alternatywę wobec dotychczasowych modeli pomocy rozwojowej i aktywizacji środowisk społecznie wykluczonych. Inspiruje do działania.

Język / Napisy:  Angielski/Polski

Trailer:  https://vimeo.com/120870733

 

Tytuł polski: Powiedz wiośnie by nie przychodziła w tym roku

Tytuł angielski: TELL SPRING NOT TO COME THIS YEAR

Rok produkcji: 2015

Reżyser:  Saeed Taji Farouky, Michael McEvoy

Kraj produkcji: Dari/Polski

Czas trwania: 84 minuty

Opis filmu: 

Film pokazuje życie jednostki wojskowej Afgańskiej Armii Narodowej (ANA) w pierwszym roku ich rozlokowania w Helmand bez wsparcia NATO. Jest to intymna historia o ludzkiej stronie wojny, opowiedziana z nieznanej dotąd perspektywy, która tłumaczy osobiste walki, motywacje i pragnienia grupy ludzi znajdujących się na linii frontu. Bez żołnierza NATO w zasięgu wzroku i bez narracji innej niż ich własna, to jest wojna w Afganistanie, widziana oczami Afgańczyków, którzy nią żyją.

Język / Napisy: Angielski/ Polski

Trailer:  https://vimeo.com/115809611

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową