Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Film dokumentalny: Nadejdą lepsze czasy

FILM DOKUMENTALNY :

NADEJDĄ LEPSZE CZASY

niedziela /29 maja 2016 / godz.17.00 

bilet : 5 zł --->  z URBANCARD PREMIUM 20 % ZNIŻKI  

 

Koprodukcja dokumentalna HBO Europe: autorka nominowanego do Oscara filmu Dzieci z Leningradzkiego Hanna Polak przez 14 lat obserwuje życie Juli mieszkającej pod Moskwą, na największym wysypisku śmieci w Europie.
 
„Nadejdą lepsze czasy” zdobyły 25 nagród i wyróżnień na festiwalach na całym świecie, m.in. w Brukseli, Monachium, Moskwie, Trieście, na festiwalu IDFA w Amsterdamie, Hot Springs w USA oraz główną nagrodę na festiwalu Docs Against Gravity w Warszawie.
 
Swałka – położone tuż pod Moskwą największe w Europie wysypisko śmieci. Tu, zaledwie dwadzieścia kilometrów od Kremla, mieszka jedenastoletnia Julia. Kamera towarzyszy dziewczynce przez kolejnych kilkanaście lat jej życia – spędzone wśród mieszkańców Swałki dzieciństwo i próby wyrwania się z wysypiska. Czy Julii uda się zacząć wszystko od nowa?
 
Hanna Polak (Bitwa Warszawska w 3D), autorka nominowanego do Oscara krótkometrażowego dokumentu Dzieci z Leningradzkiego, stworzyła ciepły portret młodej bohaterki. Nie oceniając jej najbliższych ani jej samej, Polak przez kilkanaście lat powraca do niej z kamerą, śledząc zmiany w życiu dziewczyny. Poruszający obraz, będący jednocześnie gorzkim spojrzeniem na putinowską Rosję, był prezentowany między innymi na festiwalach filmowych w Londynie, Monachium i Norymberdze. Na obu niemieckich imprezach otrzymał nagrody. HBO Europe jest koproducentem obrazu.
 
 
 

Rezerwacji oraz zakupu biletów można dokonać za pośrednictwem strony:
https://kino.ckwz.art.pl/


W przypadku dokonania rezerwacji, prosimy o zapłatę za bilety najpóźniej następnego dnia roboczego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową