Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Film: Parking królów

Inauguracja projektu w Polsce:

projekcja "Parking królów"

z audiodeskrypcją

niedziela / 1 grudnia/ godz. 14.00

Wstep wolny - wejściówki do odbioru w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

 

 

 

"Parking królów" to opowieść o trzydziestoparoletnim Juniorze (Gísli Örn Gararsson), który wraca wraz z przyjacielem Rupertem (Daniel Brühl) z Niemiec do rodzinnego domu na Islandii, którym okazuje się być stara przyczepa zaparkowana na tytułowym Parkingu Królów. Mieszkają tu różni, rozczarowani życiem odmieńcy, połączeni dziwną nicią powiązań rodzinnych. Powrót Juniora wywołuje lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. 

 

W ramach projektu „Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury“ 1 grudnia 2013 roku, o godzinie 14.00 odbędzie się projekcja z audiodeskrypcją Parking królów (Kóngavegur / King's Road) w Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania:
Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, Wrocław.

Projekt "Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury" to międzynarodowa wymiana artystyczna realizowana w oparciu o ideę audiodeskrypcji. W latach 2013-2016 we Wrocławiu, Reykjaviku oraz Hafnarfjörður prezentowane będą polskie i islandzkie filmy, spektakle teatralne i wystawy artystyczne promujące dziedzictwo kulturowe obu krajów, a także warsztaty, spotkania i konferencje upowszechniające ułatwianie dostępu do kultury osobom niepełnosprawnym.

 


Finansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową