Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  KONCERT DARIUSZA JAKUBOWSKIEGO "KOBIETA I MĘŻCZYZNA..."

KONCERT SŁOWNO-MUZYCZNY

 

DARIUSZA JAKUBOWSKIEGO "KOBIETA I MĘŻCZYZNA..."

niedziela / 25 listopada 2018 / godz. 18.00

bilet : 25 zł--->  z URBANCARD PREMIUM 20 % ZNIŻKI

ZNIŻKA PRZYSŁUGUJE WYŁĄCZNIE PRZY PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ W KASIE CENTRUM KULTURY WROCŁAW-ZACHÓD

Kobieta i mężczyzna  to słowno –muzyczny spektakl teatralny Dariusza Jakubowskiego wraz z muzykami: śpiewaczką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem. Artyści proponują nam lekką, poetycko-muzyczną podróż w poszukiwaniu spełnienia w miłości. Miłosne tematy w poezji od E.Dickinson,biblijnej, zmysłowej Pieśni nad Pieśniamiszekspirowskich Sonetów, po współczesnych SzymborskąHerbertaGałczyńskiego czy BaczyńskiegoBaudelairowskie namiętności dziewiętnastowiecznego Paryża, peronowe rozstania Thomasa Hardy’ego, ożywcze dotknięcie przywracające sens pustej rzeczywistości opisane przez Zygmunta Krasinskiego. Zajrzymy też do renesansowej alkowy, by zerknąć na „dworski streaptease’’, z wdziękiem, dowcipnie uchwycony przez Johna Donne’a, a przetłumaczony przez Stanisława Barańczaka.

Ten eklektyczny patchwork jest świadomym wyborem również w muzyce. Obok legendarnego motywu z filmu Michela Legranda  Kobieta i mężczyzna, równie popularnych tematów z Love story  czy Amelii, melodii Marka GrechutyMy way  z repertuaru Franka Sinatry, usłyszymy też popularne w artystycznych salonach paryskiej bohemy miniatury/etiudy Ericka Satie, miłosną arię Mimi z Cyganerii  Pucciniego, czy neoromantyczną piesń Ryszarda Straussa.

Kobieta i mężczyzna… to wspólna z widzami podróż przez style i epoki, mieszająca formy, by tym bardziej wydobyć sens, bo formy i kostiumy się zmieniają, a archetypiczny sens pozostaje wieczny. Sens połączenia człowieka z człowiekiem nie w namiętnym zmaganiu, walce o dominację płci, a w harmonijnym obdarowywaniu w wolnym wyborze. Miłość, to ów szekspirowski (…) „znak wzniesiony wiecznie nad bałwany, bez drżenia w twarz patrzący sztormom i cyklonom/gwiazda zbłąkanych łodzi.”   Przychodzi spoza czasu i przestrzeni, z innego porządku, ale tu na ziemi ma się urealnić.Rezerwacji oraz zakupu biletów można dokonać za pośrednictwem strony:
https://kino.ckwz.art.pl/

W przypadku dokonania rezerwacji, prosimy o zapłatę za bilety najpóźniej następnego dnia roboczego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową