Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Koncert-spektakl Dariusza Jakubowskiego - O talencie i byciu sobą, czyli CHOPIN ARTYSTA

KONCERT-SPEKTAKL

DARIUSZ JAKUBOWSKI - O TALENCIE I BYCIU SOBĄ, CZYLI CHOPIN ARTYSTA

niedziela /4 marca 2018 / godz. 18.00

bilet : 25 zł --->  z URBANCARD PREMIUM 20 % ZNIŻKI    

Koncert-spektakl zrealizowany przez Dariusza Jakubowskiego przy współudziale pianisty Piotra Szafrańca i sopranistki Katarzyny Thomas.

Jest to „wielofunkcyjny” projekt, który jest jednocześnie koncertem, spektaklem i spotkaniem z publicznością z elementami  wykładu performatywnego. Łączy w sobie gatunki i miesza konwencje, z powodzeniem prezentowany jest na różnych scenach w Polsce.

Dariusz Jakubowski  swoją aktywnością wypełnia obszar deficytu spotkania twarzą w twarz, nie chowając się  za ekranem komputera czy telefonu. Idea przyświecająca Jakubowskiemu i jego artystom ma na celu zniwelowanie tego deficytu, a bliski mu element improwizacji z czasem wykształcił zasadę spontanicznego spotkania z widzem wokół różnych tematów.

Na spektakl- koncert składają się m.in. Dwie miniatury Mariana Hemara UMOWA i KOSMOPOLITA oraz fragmenty Fausta J.W. Goethego Dedykacja i Prolog oraz  utwory Fryderyka Chopina wykonywane przez pianistę Piotra Szafrańca oraz sopranistkę Katarzynę Thomas.

Dariusz Jakubowski to aktor, który stworzył liczne ciekawe role m.in. Struny w Ekstradycji, doktora Wójcika w Na dobre i na złe, sędziego w O mnie się nie martw, ordynatora w Przyjaciółkach.

W warstwie muzycznej spektaklu-koncertu:

Preludium e-moll op.28 nr 4
Hulanka /sł.S.Witwicki/
Śliczny chłopiec /sł.B.Zaleski/
Scherzo b-moll op.31/Sonata b-moll cz.1
Etiuda c-moll op.10 nr 12
Preludium E-dur op.28 nr 9
Mazurek a-moll op.68 nr 2
Mazurek F-dur op.68 nr 3
Chopin/Viardot:La jeune fille /sł.L.Pomey/
Preludium Des-dur op.28 nr 15

Preludium g-moll op.28 nr 22
Melodia /sł.Z.Krasiński/
Etiuda c-moll op.25 nr 12

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową