Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Monodram z piosenkami Beaty Malczewskiej

Monodram z piosenkami Beaty Malczewskiej "Czar dawnych lat"

Centrum Kultury Wrocław-Zachód oraz Gaflaraleikhúsið mają zaszczyt zaprosić na monodram z piosenkami Beaty Malczewskiej "Czar dawnych lat"

Niedziela, 28 czerwca 2015, godz. 19:00
Gaflaraleikhúsið, Víkingastræti 2, 220 Hafnarfirði

W celu rezerwacji miejsc prosimy o potwierdzenie:
midasala@gaflaraleikhusid.is do 25 czerwca 2015

Polski spektakl zostanie zaprezentowany z islandzkimi napisami oraz islandzkim tłumaczeniem symultanicznym i audiodeskrypcją, dostępnymi na zestawach słuchawkowych.

Beata Malczewska to pierwsza dama kabaretu Loch Camelot, aktorka narodowego Starego Teatru w Krakowie. Śpiewa recitale, gra monodramy, specjalizuje się w klasycznej piosence aktorskiej - obdarzona barwnym głosem i temperamentem aktorskim tworzy niezapomniane kreacje komiczne i dramatyczne.

Czar dawnych lat  to żartobliwa, retrospektywna opowieść o domniemanym związku tajemniczego, międzywojennego poety z panna Gac czyli woźną Kazimierą i co z tego wynikło. W formie rodzajowego monologu demaskowane są perypetie zakochanej kobiety, której wydaje się ,że jest natchnieniem, wręcz pomysłodawczynią najsłynniejszych utworów kabaretów międzywojennych.

„Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury” to trzyletnia międzynarodowa wymiana artystyczna pomiędzy Polską a Islandią promująca idę audiodeskrypcji – metodę opartą na wzbogacaniu projekcji filmowych/spektakli/wystaw o dodatkowy komentarz słowny wyjaśniający osobom niepełnosprawnym, co dzieje się na ekranie, scenie teatralnej lub jak wygląda prezentowane dzieło sztuki.

Supported by a grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA Grants and co-financed by Polish funds.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową