Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Spektakl: Hej kolęda!

Spektakl świąteczny dla dzieci

Hej kolęda!...

Krakowska szopka kolędowa

 

UWAGA
Po spektaklu św. Mikołaj będzie wręczał przyniesione przez rodziców paczki.
Prosimy o dostarczenie podpisanych prezentów do 5 grudnia

 

Zapraszamy  na spektakl niezwykły, nawiązujący do bardzo starej polskiej tradycji : kolędowania, chodzenia z szopką, jednej z najstarszych form teatru lalek silnie związanej z polską kulturą i obyczajowością.   

 

Spektakl ten to wielowątkowa historia o zwiastowaniu, pasterzach podążających do Betlejem, o Herodzie... Sceny te grane są przez przepiękne lalki w okazałej (ponad 2 m wys.) szopce krakowskiej będącej niemalże repliką budowli najsłynniejszych krakowskich  szopkarzy braci Ezenkierów.     

Dowcipne intermedia, grane przez aktorów w tzw.,,planie żywym” (w oryginalnych ludowych strojach) przedstawiaj , tak bardzo znamienne dla szopki krakowskiej, sceny z Żydem , Góralami, Dziadem i Babą oraz Maćkiem i Turoniem. Sceny lalkowe kończą się oczywiście rewią postaci świeckich.

Aktorzy śpiewają kolędy z zapałem wiejskich kolędników zachęcając do śpiewania również i publiczność. Język podbarwiony gwarą, ale całkowicie zrozumiały. Historia rzewna lecz śmieszna zarazem, oparta na tradycyjnych tekstach szopkowych. Muzyka Jerzego Dobrzańskiego, nagrana z udziałem prawdziwej krakowskiej kapeli ,wytwarza niezwykły klimat.

 

7 grudnia (niedziela) / godz. 11.00 / 13 zł

 

 

 

 

 

Spektakl w wykonaniu Teatru Humoru IGRASZKA w Wałbrzychu

 

INTERNETOWA REZERWACJA BILETÓW pod adresem 

https://kino.ckwz.art.pl/

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową