Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Spektakl Las

Spektakl Las

Autorski monodram muzyczny Angeliki Pytel z muzyką VIOLET ULTRA

Reżyseria Angelika Pytel

Asystenci reżysera: Agata Suropek i Sebastian Zakrzewski

Dramaturgia: Angelika Pytel i Agata Suropek

Muzyka: VIOLET ULTRA - kompozycje i produkcja: Paweł Rychert, słowa: Angelika Pytel

Występuje: Angelika Pytel

Miasto, blokowisko, mieszkanie, łazienka, a w niej... las.

Historia dziewczyny zagubionej w świecie w którym buty same tańczą, tajemnicy lasu zamieszkałego przez roje motyli strzeże drwal, zaś wanna napełnia się morską wodą.

Czy można się rozpuścić?

Dlaczego w mieście grasują wilki?

Czy istnieje droga powrotna z mrocznego lasu?

Jak uwierzyć w to wszystko, gdy zza okna dociera blask reklam i hałas tramwajów?

Studium samotności w tłumie ludzi.

Kiedy nie wiesz co powiedzieć po prostu to zaśpiewaj.

 

Angelika Pytel (26 lat) – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie oraz Studium Teatralnego im J. Osterwy w Bielsku-Białej. Zadebiutowała na II roku studiów w „Figlikach” w reż. Jadwigi Grygierczyk w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Prowadzi działalność artystyczną w ramach dwóch niezależnych projektów –  PSYCHOTEATR i Violet Ultra, uczestnicząc w licznych festiwalach teatralnych.

 

Paweł Rychert (27 lat) – hulaka i urwipołć. Klawiszowiec i producent, zamieszkały we Wrocławiu. Współzałożyciel zespołu Jabłonka oraz Pchełki, z którym gościł na największych polskich festiwalach muzycznych oraz grał w spektaklu duńskiego Mute-Comp. Physical Theatre. Współpracował z takimi zespołami i artystami jak: Valravn, Żywiołak, Variete, Melika, Mrs No One, Parassol.

 

Sebastian Zakrzewski (40 lat) – zapalony żeglarz, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania dziennikarz, z pasji filmowiec. Naukowo zajmował się kryminalistyką w szczególności psychologią kryminalistyczną, współtworzył pismo literackie „Lśnienie. Kultura grozy”, był wydawcą czasopisma literacko-kulturalnego "Coś na Progu. Kryminał. Horror. Opowieści niesamowite" oraz współwłaścicielem wydawnictwa „Dobre Historie”. W 2011 r. laureat konkursu literackiego Gazety Wrocławskiej na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Obecnie współtworzy projekty artystyczne PSYCHOTEATR i VIOLET ULTRA, a także zajmuje się scenopisarstwem oraz reżyserią filmów dokumentalnych i fabularnych.

Agata Suropek (24 lata)- absolwentka filologii polskiej, studentka reżyserii we Wrocławskiej Szkole Filmowej.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową