Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  FESTIWAL WYSOKICH TEMPERATUR

 

Ruszył konkurs na czarkę do herbaty w ramach 13. Festiwalu Wysokie Temperatury

 

Tegoroczna edycja konkursu różni się od pozostałych. Organizatorzy przygotowali nową formułę wydarzenia, w którym przewidziane zostały aż 3 kategorie wiekowe. Projekty przyjmowane są do 16 maja.
 

Po raz pierwszy w historii, Festiwal Wysokich Temperatur zaprasza do udziału w konkursie na czarkę do herbaty, artystów, pasjonatów i amatorów z całego świata, którzy zajmują się tworzywem ceramicznym. W pierwszym etapie należy przesłać autorski projekt czarki.

  • Konkurs składa się z dwóch etapów: otwartego naboru projektów oraz prezentacji wyłonionych przez jury czarek podczas 13. Festiwalu Wysokich Temperatur. - mówi Małgorzata Maternik, jedna z kuratorek Konkursu - Udział w konkursie mogą wziąć zarówno artyści, jak i amatorzy w dwóch kategoriach wiekowych!
     

Z szacunku do herbaty

Kuratorki Konkursu zwracają także uwagę na tegoroczne motto wydarzenia: 和 敬 清 寂: Szacunek. Odnoszą się przy tym do znanej książki pt. „Sztuka herbaty” i słów, które wypowiada Shōshitsu Sen XV - lider jednej z najbardziej znanych szkół japońskiej herbaty:

Droga Herbaty opierała się na czterech zasadach ( 和 敬 清 寂 ): zasadzie harmonii, szacunku, czystości i spokoju. (…) „Szacunek” oznacza szczerość serca, dzięki której możemy otworzyć się na najbliższe otoczenie, ludzi i naturę, z równoczesnym poszanowaniem ich godności. (…)

Jaka jest nagroda?

Zwycięzców Międzynarodowego konkursu na czarkę do herbaty poznamy podczas uroczystego wręczenia nagród na 13. Festiwalu Wysokich Temperatur, który w tym roku odbędzie się w ostatni weekend czerwca (26-27.06).

Nagrodą będzie udział w wystawie w gmachu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy ul. Traugutta 19/21. Przewidziano łącznie 3 nagrody główne - pieniężne oraz trzy wyróżnienia. Pełny regulamin znajduje się na stronie Organizatora (www.festiwalwysokichtemperatur.pl).


Tegoroczna edycja Festiwalu Wysokich Temperatur odbędzie się w dniach  26-27.06.2021. W zależności od warunków epidemicznych, przybierze formułę stacjonarną lub online.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową